נפגע זכאי לפיצויים גם אם הוא אשם בתאונת דרכים

שינוי במדיניות אכיפה
21 בינואר 2019
תאונת פָּגַע וּבָרַח
מדוע לא למהר להתפשר עם חברת הביטוח
21 בינואר 2019
תאונת פָּגַע וּבָרַח

תאונת פָּגַע וּבָרַח

נפגע זכאי לפיצויים גם אם הוא אשם בתאונת דרכים


הרבה לא יודעים, אבל אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים שנגרמה באשמתכם, אתם עדיין זכאים לקבלת פיצויי באופן מלא על פי חומרת הפגיעה והנזקים שנגרמו לכם.


לפני כניסתו לתוקף של חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (להלן: "חוק הפיצויים"), נפגעי תאונות דרכים היו תובעים באמצעות עו"ד תאונות דרכים את הפוגעים בהם, וזאת בהסתמך על עוולת הרשלנות הקבועה בפקודת הנזיקין [נוסח חדש] במסגרתה היה על נפגע תאונת דרכים להוכיח כי הפוגע אשם ואחראי לקרות התאונה, גם אם האשם היה הנפגע בעצמו. אולם, אם הפוגע לא היה נמצא אשם, הרי שהוא היה פטור מלשלם פיצויים לנפגע.

"שיטת האשם" היתה בעייתית מאחר שהיא לא הקנתה תשלום פיצויים לדוגמא לנפגעים בתאונות דרכים שגרמו בעצמם לתאונה או למשל כאשר הם לא הצליחו להוכיח את אשמו של הפוגע.

לאור הבעיות הללו ואחרות, ביום 25.9.1976 חוקק המחוקק את חוק הפיצויים אשר מטרתו היתה לפצות את אלו שנגרמו להם נזקי גוף כתוצאה מאירוע תאונות דרכים, וזאת מבלי שיהיה צורך להוכיח מי היה אשם בתאונה. וזו לשון חוק הפיצויים:
2(א): "המשתמש ברכב מנועי (להלן - הנוהג) חייב לפצות את נפגע על נזק גוף שנגרם לו בתאונת דרכים שבה מעורב הרכב."
2(ג): "האחריות היא מוחלטת ומלאה, ואין נפקא מינה אם היה או לא היה אשם מצד הנוהג ואם היה או לא היה אשם או אשם תורם של אחרים.".

לפיכך, אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים וחברת הביטוח מסרבת לשלם לכם תגמולים מסיבה שאתם אחראים / אשמים בתאונה, חשוב שתפנו לעורך דין תאונות דרכים המתמחה בטיפול בנפגעי תאונות דרכים אשר לו ניסיון במיצוי זכויות מול חברות הביטוח השונות על מנת שתקבלו ייעוץ משפטי, תדעו מהן זכויותיכם וכדי שתקבלו ליווי צמוד עד לקבלת תשלום הפיצויים להם אתם זכאים.

נפגעתם בתאונת דרכים שנגרמה באשמתכם? מעוניינים לדעת האם מגיעים לכם פיצויים?

פנו אל עו"ד שילאנסקי לקבלת ייעוץ אישי ללא כל מחויבות

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.