תביעת נזק בלתי הפיך
10/07/2019
משרד עורך דין לנזקי גוף
10/07/2019

עורכי דין רשלנות רפואית

אנו רואים את אנשי הצוות הרפואי כשליחים נאמנים המופקדים על בריאותנו ומקבלים את סמכותם באופן מוחלט. לכן, קשה לנו לרוב להעלות על הדעת כי ייתכן שאלו אשר אמונים על שלמות גופנו עשויים להתרשל בתפקידם או להתנהל בחוסר שקיפות. עם זאת, למרבה הצער מתרחשים במקרים רבים מעשים ומחדלים אשר תוצאותיהם הרות אסון. במידה ויוכח כי הנזק לא היה מתרחש אלמלא מעשים או מחדלים אלו, יהווה מצב זה רשלנות רפואית.

הרשלנות הרפואית והגדרתה נגזרת מתוך עוולת הרשלנות הכללית כפי שזו מוגדרת בפקודת הנזיקין (פס' 35-36). מכיוון שאין לרשלנות הרפואית מעמד בלתי תלוי משל עצמה, חשוב מאוד לשכור בכל מקרה של רשלנות רפואית עורכי דין מומחים בתחום אשר יעמידו לרשותך את הידע והניסיון שלהם ויבטיחו את הצלחת התיק.

מה נדרש על מנת להוכיח רשלנות רפואית?

באמצעות סיוע של עורכי דין רשלנות רפואית תקבל את מירב המענה המשפטי האפשרי. השלב הראשון בכל תביעת רשלנות רפואית מתחילה בביסוס הוכחת הרשלנות. על מנת לבסס הוכחה זו יש לעמוד בשלושה קריטריונים:

  • הוכחת קיומם של נזקי גוף שנגרמו לתובע.
  • הוכחת התרחשותם של מעשים או מחדלים המהווים הפרה של חובת הזהירות הרפואית.
  • ביסוס יחס סיבתי בין מעשיו או מחדליו של הצוות הרפואי ובין הנזקים שנגרמו בפועל.

אילו מקרים ייחשבו כרשלנות רפואית

המקרים, למרבה הצער, הינם רבים ומגוונים ומתרחשים בטווח רחב של תחומים רפואיים.

  • שגיאות באבחון סוג סרטן, או ייחוס הסימפטומים למחלה אחרת. הפנייה לטיפול לא מתאים או אבחון מדויק שאינו נערך בזמן עשוי לכונן את ההבדל בין חיים ומוות.
  • הולדה בעוולה – רופא מטפל אשר לא הפנה אישה בהריון לכל הבדיקות הנדרשות וכתוצאה מכך החמיץ מומים מולדים בעובר, עשוי לשאת בחבות רשלנות רפואית.
  • רשלנות בניתוחים – טעויות בביצוע ניתוחים או המלצה שגויה על ניתוח שלא לצורך מהווים גם הם רשלנות חיובית.

עו"ד אריה שילאנסקי – מומחה לתחום הרשלנות הרפואית

הידע רחב היריעה שרכשתי בתחום הרפואה המשפטית ובתחום הנזיקין מאפשר לי לספק לך מענה מעמיק ולהשתמש בכל הכלים הקיימים על מנת לנחול הצלחה בתביעות נזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית. לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו באתר או בטלפון.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.